Przechodzisz trudną zmianę/kryzys?
Potrzebujesz wsparcia?

Pragniesz pochylić się z troską nad sobą i swoim życiem? Jako psychoterapeutka i counsellorka wspieram klientów w pokonywaniu życiowych kryzysów, co jest możliwe dzięki rozwojowi świadomości siebie i swoich emocji oraz umiejętności ich wyrażania, czego efektem może być polepszenie relacji z otoczeniem i sobą samym/samą.

POMAGAMCelem terapii jest harmonijna równowaga w życiu i dobre samopoczucie.

Pomagam osobom doświadczającym emocjonalnych trudności, potrzebującym wsparcia w życiowym kryzysie i trudnych sytuacjach.
Robię to poprzez:

TERAPIA INDYWIDUALNATerapeutyczne spotkania indywidualne

w gabinecie i online

TERAPIA PARSpotkania z parami

w gabinecie i online

WarsztatyZajęcia grupowe w formie warsztatów

Pierwszych kilka spotkań, zazwyczaj około trzech, to tzw. konsultacje, którą służą wzajemnemu poznaniu się, rozeznaniu problemu i określeniu najlepszej formy pomocy, zapoznaniu się ze mną i moimi sposobami pracy. Dopiero po konsultacjach decydujesz czy chcesz podjąć dłuższą współpracę ze mną, a ja czy mam kompetencje, żeby ci pomóc.

W jakich sprawach mogę Ci pomóc

Lista problemów, z jakimi zgłaszają najczęściej zgłaszają się do mnie klienci:

Utrzymujący się smutek, łatwość popadania w gniew, poczucie winy, lęk

Problemy w relacjach z bliskimi osobami, dziećmi, współpracownikami

Trudne decyzje życiowe

Poczucie braku sensu życia, obojętność, apatia

Długotrwały stres, ból i napięcie psychosomatyczne, które nie są wynikiem zdiagnozowanej choroby

Lęki i obawy związane z ważnymi wydarzeniami życiowymi (ciąża, poród, rodzicielstwo, ślub)

Żałoba po stracie: bliskiej osoby, poronienie, rozwód, utrata pracy itp.

Problemy z seksualnością i cielesnością

Problemy osób LGBTQ+

Szukanie odpowiedzi na pytanie “kim jestem”, kryzys tożsamości

Potrzeba bycia usłyszaną/usłyszanym, potrzeba wsparcia

Potrzeba rozwoju, odkrywania swojego potencjału, samourzeczywistnienia

Psychoterapia i counselling

Counselling i psychoterapia to określenia dotyczące podobnych form profesjonalnej pomocy człowiekowi. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii to counselling jest pierwszym wyborem klientów, którzy przeżywają różne trudności. Najczęściej psychoterapeuta skupia się na problemach, które mogą być związane z zaburzeniami psychicznymi, a counsellor na problemach i kryzysach życiowych osób bez zaburzeń.
Fritz Perls, twórca Gestaltu, mawiał, że jego metoda jest zbyt dobra, żeby stosować ją tylko z ludźmi chorymi.
W zakresie pracy gabinetowej z klientem bez zaburzeń praca psychoterapeuty Gestalt nie różni od pracy counsellora Gestalt. By jednak zwiększyć własne kompetencje w zakresie pracy psychoterapeutycznej obecnie biorę udział w Zaawansowanym Kursie Umiejętności Klinicznych w Instytucie Treningu i Edukacji Gestalt w Rzeszowie, który przygotowuje mnie do pracy z osobami z diagnozami psychiatrycznymi m.in. poprzez staż w szpitalu na oddziale psychiatrycznym.
Poniżej przeczytacie, czym jest nurt Gestalt.
Ewa Cetera z komputerem portret, widok z góry

Jak pracuję jako terapeutka Gestalt?

Jest kilka głównych nurtów psychoterapii, jednym z nich jest terapia Gestalt, której założenia odzwierciedlają to, w co sama wierzę. Pracuję zgodnie z kodeksem etycznym EAGT (European Association Gestalt Therapy), pod stałą superwizją grupową i indywidualną.

Pierwszych kilka spotkań, zazwyczaj około trzech, to tzw. konsultacje, którą służą wzajemnemu poznaniu się, rozeznaniu problemu i określeniu najlepszej formy pomocy oraz zapoznaniu się ze mną i moimi sposobami pracy. Dopiero po konsultacjach decydujesz czy chcesz podjąć dłuższą współpracę ze mną, a ja czy mam kompetencje, żeby ci pomóc.

Przeczytaj poniższe założenia i sprawdź czy są ci bliskie:
Podstawowym fundamentem jest RELACJA z drugą osobą, w przypadku relacji pomocy – z terapeutą. Jest to relacja równorzędna: JA-TY oparta na empatii, braku ocen, otwartości i autentyczności. Oferuję Ci swoją gotowość do usłyszenia Cię takim, jaką/jakim jesteś: nie zakładam, że znam Twoje myśli i uczucia. Moje pomysły na Twój temat mogą być dla Ciebie pomocne, ale nie mają mocy diagnozy. Ty jesteś ekspertką/ekspertem od samej/samego siebie, a ja odpowiadam za proces terapeutyczny.
Moim głównym zadaniem jako terapeutki jest poszerzanie Twojej ŚWIADOMOŚCI. W naszym życiu cierpienie pojawia się, gdy uczucia, potrzeby czy działania pozostają poza naszą świadomością. Kiedy je sobie uświadomisz, możesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie, dokonywać świadomych wyborów, odkrywać i akceptować te części siebie, które do tej pory odrzucałaś/odrzucałeś. “Być bardziej sobą przed być inaczej” jest moim mottem, które usłyszałam w czasie studiów i które realizuję w swojej pracy. Zmiana, paradoksalnie, właśnie wtedy staje się możliwa.
Ważne jest to, co TU I TERAZ, w końcu żyjemy i doświadczamy różnych trudności w teraźniejszości, więc głównie na niej, będziemy się skupiać w czasie naszych spotkań. Niemniej jednak przeszłość też się pojawi – ważne osoby w Twoim życiu miały duży wpływ na to, kim teraz jesteś, warto to sobie uświadomić, żeby zdecydować, co z tego przyjmujesz, a co odrzucasz jako dorosła osoba. “Nie jest ważne, co ze mną zrobiono, lecz to co ja sam zrobiłem, z tym, co ze mną zrobiono”- Gestalt utrzymuje w mocy myśl Sartre’a. Jesteś całością, również CIAŁEM. W czasie sesji nie pomijamy tego, co wyraża ciało poprzez różne doznania, gesty, postawę czy ton głosu itp. To przez ciało jesteśmy w stanie, często dużo skuteczniej niż przez słowa, dotrzeć do uczuć i emocji, które trudno wyrazić albo których nigdy nie wyrażałaś/wyrażałeś. I znów - nie interpretuję tego, co dzieje się z Twoim ciałem, ale zachęcam Cię do uważności na nie jako cennego źródła informacji.
Gestalt to również DOŚWIADCZANIE. To okazja, żeby w trakcie sesji, w bezpiecznych warunkach, doświadczyć swoich emocji, w formie psychodramy przeżyć spotkanie z ważną osobą, wypróbować nowy sposób działania, coś, czego się właśnie nauczyłaś - po to, by móc decyzję, która jest dobra dla Ciebie na ten moment. Proponując doświadczenie, zawsze pytam o Twoją zgodę.

Ile kosztuje sesja terapeutyczna

Na sesję możemy się umówić zarówno w gabinecie we Wrocławiu, jak również online. Niezależnie od formy spotkania, cena za sesję jest taka sama.
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja indywidualna:
Sesja trwa 50 minut, koszt jednego spotkania to 200 zł. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja dla pary
Sesja trwa 70 minut, koszt jednego spotkania to 300 zł. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
                    o                     d                     01234567890                     z                     ł                    
                    o                     d                     01234567890                     z                     ł                    
Odwołanie sesji
Możesz bezpłatnie odwołać sesję do 48 godzin przed spotkaniem, późniejsze odwołanie powoduje konieczność opłacenia całości sesji.
                    o                     d                     012345678900123456789001234567890                     z                     ł
                    o                     d                     012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Coaching seksualności
Jeżeli potrzebujesz wsparcia w rozwoju swojej seksualności lub poprawy jakości Twojej intymnej relacji zapraszam na sesję Coachingu seksualności
Jak przygotować się do sesji w gabinecie?
Przyjdź punktualnie, ale też nie wcześniej - nie mam poczekalni w gabinecie. Sprawdź wcześniej, jak możesz dojechać na ul.Krzycką 83a/1a we Wrocławiu. Zaparkujesz bez problemu w pobliżu gabinetu.
Zadbaj o wyciszenie telefonu, żeby skupić się na pracy.
Za sesję w gabinecie zapłacisz po spotkaniu gotówką lub kartą, możesz też dokonać opłaty przelewem z góry.
Jak przygotować się do sesji online?
Używam programu do wideokonferencji Zoom - wcześniej otrzymasz link do spotkania i instrukcję logowania. Będę czekać 5 minut przez rozpoczęciem sesji, żeby sprawdzić, czy wszystko działa. Awaryjnie łączę się Messengera lub Skype’a.
Przygotuj sprawne słuchawki z mikrofonem oraz upewnij się, że Twoja kamera działa. To ważne, żebyśmy się widzieli/widziały.
Zapewnij sobie spokojną przestrzeń do rozmowy, tak, aby nikt i nic Ci nie przeszkadzało.
Za sesję online zapłacisz przed spotkaniem: przelewem na nr konta 45 1140 2004 0000 3502 7853 5778.
Ewa Cetera logo

Odwiedź mnie na:

Ewa Cetera ikona

Odwiedź mnie na:

Najnowsze posty

Najnowsze warsztaty

Copyright by Ewa Cetera. Wszelkie prawa zastrzeżone.