Home Coaching seksualności

Chcesz, by seks był radosny i przyjemny? Pragniesz wzniecić ogień w twoim związku? Chcesz nauczyć się zasad intymnej komunikacji?

Moje podejście do coachingu i seksuologii

Praca z coachem seksualności pozwala spojrzeć na swoje życie seksualne z innej niż do tej pory perspektywy i rzuca nowe światło na trudne sytuacje. Często dobrze postawione pytanie może działać jak szkło powiększające, które pomaga dostrzec własne zasoby, umiejętności i motywuje do ich wykorzystania.

Dzięki pracy ze mną zmienisz swoją dotychczasową wizję seksualności, która już ci nie służy, nauczysz się czerpać z zasobów swojej inteligencji erotycznej i cieszyć się seksem na nowo!

Seks to umiejętność, którą należy rozwijać

Coaching seksualności, którego nauczyłam się w międzynarodowej szkole Sex Coach University, wywodzi się z terapii seksuologicznej oraz podejścia coachingowego, które jest zorientowane na teraźniejszość i przyszłość. Pracę seksuologiczną łączę z nurtem terapeutycznym Gestalt. Jest kilka rzeczy, które wyróżniają moja pracę.
Przeszłość Cię nie determinuje!
W swojej pracy skupiam się głównie na teraźniejszości i przyszłości. Przeszłość jest ważna i mówi wiele o tym, kim jesteś teraz i co może być przyczyną Twoich trudności, dlatego częścią naszych spotkać będzie wywiad seksuologiczny. Jednak przeszłość nie determinuje tego, jaka/jaki możesz się stać!
Twoja inteligencja erotyczna
Pomagam odnaleźć się w labiryncie przekonań, odkrywać uczucia, emocje i działania, które blokują Twój seksualny potencjał. Dzięki temu możesz zrobić pierwszy krok. A potem kilka kolejnych. Wszystkie w kierunku upragnionej zmiany i uwolnienia seksualnego potencjału, który jest w Tobie.
Sekspozytywne podejście
Dla mnie jesteś klientem/klientką a nie pacjentem. Wierzę w Ciebie, w Twój potencjał. Dlatego nie nazywam tego, z czym przychodzisz dysfunkcją. Zamiast stawiania diagnozy, pytam, jaki jest Twój cel? Wierzę, że “sekspozytywne” podejście jest dużo skuteczniejsze niż diagnozowanie i szufladkowanie, które ogranicza i piętnuje.
Bez oceniania.
Możesz liczyć na mój szacunek i akceptację dla Twojej osoby, Twoich uczuć i doświadczeń. Moja uwaga jest zawsze skupiona na Tobie i Twoich potrzebach, a nie na moich interpretacjach i osądach. Najważniejsza jest relacja - to ona ma moc uzdrawiającą.
Seksualna re-edukacja.
W czasie sesji dzielę się z Tobą najnowszą wiedzą i badaniami na temat seksualności. Moje doświadczenie pokazuje, że wiele osób nie ma za sobą prawdziwej edukacji seksualnej, możesz ja uzupełnić w każdym momencie Twojego życia! Być może polecę Ci jakąś wartościową książkę, film lub artykuł.
Skuteczność!
Coaching seksualności zazwyczaj zamyka się w krótkim okresie czasu. Niektórym wystarcza jedno-dwa spotkania, innym kilka-kilkanaście. Stosuję najnowsze modele pracy seksuologicznej. Dzięki integrowaniu wielu technik i podejść, pracujesz w zgodzie ze swoimi potrzebami i wartościami!
Terapia seksualności.
Oczywiście nie wszystkie problemy da się rozwiązać poprzez coaching seksualności, dlatego jeśli uznam, że to podejście nie jest wystarczające poinformuję Cię o tym, a Ty zdecydujesz się, czy chcesz pracować w sposób terapeutyczny. O terapii możesz poczytać w zakładce "Terapia i counselling".
Konkretne działania
Ważnym elementem coachingu seksualności są działania, które możesz podjąć, aby zwiększyć satysfakcję z życia seksualnego. Przygotuj się na pracę w domu. Część ćwiczeń będzie przeznaczona tylko dla Ciebie, niektóre dla Ciebie i Twojego partnera/partnerki. Będziesz miała/miał okazję, żeby wprowadzać zmiany w życie, ale to Ty ustalasz tempo!
Więcej

Seks to umiejętność, którą należy rozwijać!

Niektórzy mówią nawet, że to umiejętność społeczna. A jednak często traktujemy seks, jako coś, co “powinno dziać się samo”, bez większego wysiłku. I do tego oczekujemy, że będzie miał zawsze taką samą – świetną – jakość. Rzeczywistość jednak często okazuje się inna: mierzymy się z niepokojem, strachem, wstydem, poczuciem winy, brakiem komunikacji a w efekcie – niezaspokojonymi potrzebami seksualnymi.

Nie umiemy prosić i nie otrzymujemy tego, czego potrzebujemy. Większość z nas żyje w świecie mitów, nierealistycznych oczekiwań wobec siebie i partnera, wyśrubowanych standardów piękna oraz zastanawia się, czy spełnia wymogi wyimaginowanych “norm” jeśli chodzi o ochotę na seks, ilość seksu w tygodniu/miesiącu, długość erekcji/orgazmu, ilość masturbacji, fantazji seksualnych itp.

Od seksu pragniemy intymności i bliskości a często czujemy się osamotnieni, niezrozumiani i daleko od siebie, jak w żadnej innej dziedzinie życia. A gdyby tak zamiast tego skupić się na tym, co najważniejsze w seksie? Na przyjemności, zabawie, byciu tu i teraz – solo albo razem – i pozwolić sobie być w seksie tym, kim jesteś?

Sprawdź,
w jakiej sprawie możesz się do mnie zgłosić:

Brak ochoty na seks
niskie libido, rozbudzanie pożądania (zwłaszcza w okresie menopauzy i okołoporodowym)
Brak orgazmu
Brak orgazmu – w czasie sesji dowiesz się, jak go doświadczyć
Tożsamość seksualna
Wątpliwości związane z upodobaniami seksualnymi i tożsamością seksualną
Akceptacja ciała
Poczucie winy i wstydu związanego z seksualnością,
Poczucie nieatrakcyjności, brak akceptacji swojego ciała/narządów intymnych
Niedopasowanie
Niedopasowanie: różnice w poziomie libido i potrzeb seksualnych, brak seksu i dotyku,
Zdrada
Kryzys relacji związany ze zdradą, konflikt wartości dotyczący monogamii
Komunikacja
Komunikacja intymna: wyrażanie swoich potrzeb seksualnych proszenie, odmawianie
Fantazje seksualne
Pragnienie otwarcia związku, realizowanie fantazji, nowe doświadczenia seksualne

Męska seksualność
Zwiększenie potencjału przyjemności
Edukacja seksualna
Wsparcie dorosłych w seksualnej edukacji dzieci
Chcesz mnie jeszcze o coś zapytać? Napisz do mnie lub zadzwoń!

Ile kosztuje
sesja coachingu seksualności

Na sesję możemy się umówić zarówno w gabinecie we Wrocławiu, jak również online.
Niezależnie od formy spotkania, cena za sesję jest taka sama.
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja indywidualna:
Sesja trwa 50 minut, koszt jednego spotkania to 200 zł. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja dla pary
Sesja trwa 70 minut, koszt jednego spotkania to 300 zł. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
                    o                     d                     01234567890                     z                     ł
Odwołanie sesji
Możesz bezpłatnie odwołać sesję do 48 godzin przed spotkaniem, późniejsze odwołanie powoduje konieczność opłacenia całości sesji.
                    o                     d                     012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Udział w warsztatach
Wolisz pracować w grupie - zapoznaj się z moją ofertą warsztatów
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja indywidualna:
Sesja trwa 50 minut. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
012345678900123456789001234567890                     z                     ł
Sesja dla pary
Sesja trwa 70 minut, koszt jednego spotkania to 300 zł. Sesja rozpoczyna się punktualnie i punktualnie kończy.
  • Jak przygotować się do sesji w gabinecie?
  • Jak przygotować się do sesji online?
Przyjdź punktualnie, ale też nie wcześniej - nie mam poczekalni w gabinecie. Sprawdź wcześniej, jak możesz dojechać na ul.Krzycką 83a/1a we Wrocławiu. Zaparkujesz bez problemu w pobliżu gabinetu.
Zadbaj o wyciszenie telefonu, żeby skupić się na pracy.
Za sesję w gabinecie zapłacisz po spotkaniu gotówką lub kartą, możesz też dokonać opłaty przelewem z góry.
Używam programu do wideokonferencji Zoom - wcześniej otrzymasz link do spotkania i instrukcję logowania. Będę czekać chwilę przez rozpoczęciem pierwszej sesji, żeby sprawdzić, czy wszystko działa. Awaryjnie łączę się Messengera lub Skype’a.
Upewnij się, że Twoja kamera i mikrofon działają. To ważne, żebyśmy się widzieli/widziały.
Zapewnij sobie spokojną przestrzeń do rozmowy, tak, aby nikt i nic Ci nie przeszkadzało.
Za sesję online zapłacisz przed spotkaniem: przelewem na nr konta 45 1140 2004 0000 3502 7853 5778.

Zapisz się

W ramach swojej pracy seksuologiczniej organizuję warsztaty i spotkania dzielę się ciekawostkami, poradami i promuję pozytywną seksualność. Zapisz się, żeby być na bieżąco.
Please wait...

Dziękuję Ci serdecznie, za zapisanie się do mojego newslettera.

Coaching books
for you and your loved ones

With endless career opportunities and a renewed sense of independence, our coaches are empowered wellness authorities thriving in their personal and professional lives. Did we mention they love every second of it?
[products limit=”4″ columns=”4″ category=”books” visibility=”featured”]

Visit us anytime

We all know how life can be challenging and hard. And that there’s no answer always to all the issues you may face. We are here to help you.
Address
7 Kings Rd, Portsmouth,
Southsea, PO5 4DJ, UK
Call us
+44 3069 990134
+44 3069 990135
Email
info@celeste.co.uk
contact@celeste.co.uk
Ewa Cetera logo

Odwiedź mnie na:

Ewa Cetera ikona

Odwiedź mnie na:

Najnowsze posty

Najnowsze warsztaty

Copyright by Ewa Cetera. Wszelkie prawa zastrzeżone.